
Az ember mindenben a boldogságot keresi. Keresi azokat a dolgokat, amelyek boldoggá tehetik őket. Sajnos ebben a keresésben rengeteg tévút van. A boldogság keresése mellett, legalább ennyire fontos az ember számára az egészség. Keresi az egészséget fűben-fában, orvosnál, Istennél.
Hogyha jobban megnézzük, akkor mára már kutatások is azt bizonyítják, hogy a boldogság, vagyis a lelki egészség nagymértékben összekapcsolható a testi egészséggel. Fontos tehát megnézni, hogy egy bizonyos testi betegségünknek milyen lelki háttere van és azt orvosolni. A lelket rendben lehet tartani pszichológus segítségével, különböző terápiákkal és amit ma még talán kevesen ismernek, zeneterápiával. A zeneterápiához nem kell tudjon az ember semmilyen hangszeren játszani. A zene, a zenélés, vagy épp a közös zenehallgatás segít az önbizalom növelésében, érzelmeink kifejezésében, az önmegvalósításban. A zene felszínre hoz olyan problémákat, amelyeket különben nem mondanánk ki, ezáltal csak bennünk halmozódnának. A zeneterápiát sokan ahhoz az élményhez hasonlítják, mint amikor gyermekkorunkban játszadoztak önfeledten a barátaikkal.
Nem volt a játszással semmi céljuk, csak azért tették, mert jó volt. Fontos, hogy alaposan megismerjük önmagunkat, ismerjük céljainkat, képességeinket, saját életünk irányítói lehessünk. Ezekhez nyújt segítséget a zeneterápia. Hogyha élete során tapasztalta a depresszió érzését, szorongást, pánikrohamot, gyászt, veszteséget élt át, esetleg életvezetési nehézségei akadtak és ezekkel nem tudott egyedül szembeszállni, akkor mindenképpen keressen fel egy zeneterapeutát és kérje a segítségét!